אודות אתר vlu.co.il וקבוצת VLU Group

האתר נוסד על ידי קבוצת VLU השואפת להקנות חכמה יהודית וכלים לעשייה ערכית, על מנת ליצור זהות יהודית בת קיום ושפה משותפת בארץ ובעולם

מה זה VLU?

אתר VLU (קיצור של המילה Value, נהגה 'וליו') מוקדש לפעילות של הֲחְכּמָה – התעסקות, לימוד או הכרות מתמשכים עם חכמת התורה היהודית בהיבט הערכי ומוסרי שבה, מתוך בחירה להתחבר לזהות יהודית.

 

האתר נוסד על ידי קבוצת VLU השואפת להקנות חכמה יהודית וכלים לעשייה ערכית, על מנת ליצור זהות יהודית בת קיום ושפה משותפת בארץ ובעולם. התכנים, הגישה והתכניות הייחודיים של קבוצת VLU מושכים עשרות אלפי אנשים מכל הגוונים בחברה הישראלית.

 

תכירו: האתר הוא חלק מ-VLU Group

VLU הינו ארגון-גג חברתי, ששם למטרה ליצור קהילות משמעות העוסקות בהעצמה אישית והשפעה חברתית, סביב זהות וחכמה יהודית משותפת. VLU בנויה מיוזמות מגוונות הנוגעות בעשרות אלפי ישראלים בשנה, ורגע לפני צמיחה, הארגון פונה לגופים גדולים לשיתופי פעולה על מנת לתת ערך בקרב קהלים נוספים.

 

האני-מאמין של VLU

לזהות יהודית ישנם רכיבים רבים: ארץ ישראל, ציונות, השפה העברית ועוד. אנחנו בקבוצת VLU, עם זאת, מאמינים שהמרכיב החשוב ביותר של הזהות היהודית, הקריטי ביותר לעתיד העם היהודי - הוא חכמת היהדות. אנו מאמינים כי לעם היהודי יש ייעוד שהוא יכול להגשים: הפיכת העולם שלנו למקום טוב יותר. כדי לעשות זאת בהצלחה, יש צורך בהיכרות עם חכמת היהדות ועם הכלים שהיא מעמידה לרשותנו. 

 

חכמת היהדות אינה מתמקדת בלימוד מספרים דווקא. מדובר בחכמת חיים: ידע ותובנות שביכולתנו ליישם בכל אחד מתחומי החיים. היא מלמדת אותנו כיצד להקים קהילות בנות קיימא, איך להשיג הצלחה עם משמעות בקריירה, ומהי הדרך להוספת ערך לחיים שלנו. דרך חכמת היהדות אנחנו לומדים על הערכים העמוקים מאחורי כל מעשה שלנו, ומבינים כיצד להטמיע אותם בחיינו כדי שכל יום שלנו יהיה טעון במשמעות. 

 

מטרתה של הֲחְכּמָה היא ליצור זהות משותפת בין כל סוגי יהודים - דתיים, חילונים, חרדים, ספרדים, אשכנזים, ימניים, שמאלניים, ישראלים ויהודי העולם. ההתעסקות ולימוד הערכים מתוך אותו ארון ספרים יהודי, יוצרים שיח משותף ותחושה של שייכות הדדית כעם - במיקוד על המשותף, ופחות על המבדיל.

 

חכמת היהדות העתיקה מכילה התייחסויות לכל נושא בחיים. על ידי הֲחְכּמָה אנו כיחידים וכעם בוחרים להעמיק את הידע שלנו, להעשיר את החיים האישיים וקהלתיים שלנו, ולשתף פרספקטיבות חדשות שביחד יאגדו את העם וייצרו חברה ערכית הפועלת להגשמת יעוד משותף לעם היהודי – לתקן את העולם שהופקד בידינו. 


 

הפעילויות המרכזיות של קבוצת VLU

בנוסף לאתר VLU, הקבוצה הקימה מספר תכניות המוקדשות להחכמה יהודית רלוונטית לחיים. 

 

VLU נשים

"אִמָּהוֹת עִם מַהוּת", רשת קהילות נשים, הפועלות במטרה להשפיע על העולם סביבן באמצעות: למידה, העצמה ועשייה, על בסיס ערכים ישראליים ויהודיים משותפים. לחצו כאן לאתר "אמהות עם מהות".

 

VLU צעירים

tli הינו ארגון ישראלי הפועל להעצמה ופיתוח מנהלים ויזמים צעירים בישראל, דרך לימוד וחוכמה יהודית. התכניות עוזרות לעצב זהות יהודית משמעותית בקרב צעירים ישראלים, בעלי פוטנציאל לצבור מעמד והשפעה, ולהפוך את החוכמה היהודית לאבן דרך מרכזית במסלול ההצלחה שלהם. לחצו כאן לאתר tli

 

VLU דיגיטל

וליו דיגיטל מספקת תוכן בכל הפלטפורמות הדיגיטליות (פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, יוטיוב והאתר vlu.co.il), על מנת להנגיש חכמה יהודית אקטואלית לאוכלוסיות מגוונות הרוצות להחכים.

תגיות: חכמת היהדותVLU

האם הכתבה עניינה אותך?

אולי יעניין אותך גם

תוכן חם שלא כדאי לפספס

חדש ב-VLU PLAY
{{ item.duration_text }}